19.08.2022
$ 35.25
€ 36.30
м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 49а
044 228 05 14, 093 953 40 00

Блог

В даному розділі нашого сайту Ви знайдете цікаві статті, відповіді наших фахівців на найбільш поширені питання Клієнтів. Якщо Ви не можете знайти відповідь на Ваше запитання, напишіть його нам і ми індивідуально відповімо Вам і опублікуємо відповідь на даній сторінці. Дякуємо, що ви з нами!

Чому геотермальний тепловий насос найбільш ефективний в порівнянні з іншими тепловими насосами в умовах України?
 


Передбачається, що читач вже знає принцип дії теплового насоса (інакше довелося б передувати цю замітку цілої статтею) і розуміє, як може використовуватися тепловий насос для опалення вашого будинку. Тому відразу до теми.
Теплові насоси підрозділяються по джерелу низькотемпературного тепла. Це аеротермальний (повітряний), гідротермальний та геотермальний. Розглянемо їх докладніше і визначимо найкращий тепловий насос для опалення в умовах України.

  1. Повітряний насос (приклад - звичайний кондиціонер з реверсом) забирає тепло у повітря. При мінусових температурах і високій вологості, характерній для клімату України взимку, буде постійно виникати обмерзання зовнішнього теплообмінника. Використовуваний спосіб боротьби з обмерзанням - циклічне розморожування - сильно знижує енергоефективність всього процесу, адже на розморожування витрачається та сама дорогоцінна енергія, вже забрана у повітря. Крім того, повітря взимку завжди буде набагато холодніше грунту (геотерміки), де весь час позитивні температури, або води у водоймі (гідротерміка) з температурою близько нуля. А значить, за визначенням (дивіться принцип дії теплового насоса) ККД аеротерміки буде нижче, ніж у конкурентів. Плюси - низька вартість обладнання (не потрібно бурити свердловини і бетонувати в них труби, або тягнути труби до водоймища), проста і швидка установка теплового насоса. Якщо у вас система «повітря-повітря», то ви відразу отримуєте і кондиціонер на літо.
  2. Гідротермальний насос забирає тепло у води. Дуже хороший варіант, якщо у вас прямо поруч з будинком є річка або озеро. Вам залишається тільки протягнути труби і поставити насос для циркуляції. Правда, труби потрібно добре теплоізолювати і закопати, а на роботу насоса для підйому води від річки буде витрачатися електроенергія, та й за водозабором наглядати треба. Головна проблема - таких будинків, на жаль, дуже мало.
  3. Геотермальний тепловий насос бере тепло у грунту. Його ККД приблизно такий же, як у гідротермального. Головна проблема - як це тепло у грунту взяти. Тепловий контур, як горизонтальний (якщо у вас є велика ділянка землі), так і вертикальний, з бурінням свердловин - вимагають великих вкладень і роботи техніки. Все це коштує чималих грошей. Зате на виході ви отримуєте стабільну систему, яка не вимагає подальших вкладень і уваги, і надійно пропрацює багато десятиліть. Ви не залежите від погоди (тепло з землі йде постійно) або рівня води в річці, всі ваші комунікації розташовані на вашій ділянці, вам нема про що турбуватися! Є ще приємний бонус. З охолодженої за зиму товщі землі влітку, в саму спеку, ви зможете отримувати майже безкоштовну прохолоду для вашого будинку.


Висновок: ціна на геотермальний тепловий насос вища, в порівнянні з іншими типами насосів, але якщо у вас є можливість зараз здійснити капітальні вкладення з прицілом на майбутнє - вибирайте саме геотермальний.

19.08.2022
$ 35.25
€ 36.30
ukr
Copyright 2022. All rights reserved