Газовий котел. Наскільки оптимальним рішенням для опалення є газовий котел?
Сучасні опалювальні системи. Яка краще: газова і геотермальна?
Коротка історія створення газового котла
Найперший прообраз сучасного газового котла для будинку з'явився в Італії, в 17-му столітті. Своїм зовнішнім виглядом апарат дуже схожий на чайник, а в його конструкції був передбачений клапан для регулювання тиску. Такими, якими ми їх знаємо зараз, газові котли стали виглядати в середині 19-го століття. Популярність агрегатів стрімко росла через доступності природного газу.
Переваги та недоліки опалення газом
Далі наведені основні переваги газового котла для будинку:
А тепер про мінуси:
Відстань від об'єкта до газової магістралі критично. Якщо воно занадто велике, то доведеться вибирати альтернативний варіант опалення.
Геотермальні системи - що це таке?
Зовсім по іншому справа йде з системами геотермального опалення. Вони реалізують передачу теплової енергії від грунту в будинок. Температура грунту залежить від глибини залягання, і якщо правильно цим скористатися, то можна домогтися вражаючою ефективності роботи геотермальної опалювальної установки.
Конструкція геотермального теплового насоса
Основним елементом, що реалізує процес теплообміну в геотермальних системах, є насос. Складається він з 4-х головних конструктивних елементів:
З'єднання перерахованих вище ключових вузлів геотермального теплового насоса виконує трубопровід, наповнений холодоагентом. Утворюється замкнута система, в якій тепло від грунту провокує закипання хладагента у випарнику. Тиск надходить в компресор гарячої пари підвищується, і він подається в конденсатор. Потім тепло потрапляє безпосередньо в систему опалення.
Переваги опалення геотермальними насосами
Слід зазначити кілька безперечних переваги таких систем:
І найголовніше! Ефективність експлуатації геотермальних насосів не залежить від температури навколишнього середовища, а економія на комунальних платежах досягає аж до 80% в порівнянні з газовими. Таке істотне зниження витрат обумовлюється тим, що геотермальна система опалення використовує грунт, гірські породи, грунтові води або навіть сусідній водойму в якості джерел тепла, які за фактом є абсолютно безкоштовними.