29.03.2023
$ 35.25
€ 36.30
м. Київ, вул. Північно-Сирецька, 49а
044 228 05 14, 093 953 40 00

Блог

В даному розділі нашого сайту Ви знайдете цікаві статті, відповіді наших фахівців на найбільш поширені питання Клієнтів. Якщо Ви не можете знайти відповідь на Ваше запитання, напишіть його нам і ми індивідуально відповімо Вам і опублікуємо відповідь на даній сторінці. Дякуємо, що ви з нами!

Оптимальна система опалення - що це? Як її створити?

Затишок будинку, його тепло особливо цінно взимку, в холоди, в негоду. Переступивши поріг - заметіль і сніг залишилися позаду, і це ні з чим не порівнянне відчуття захищеності, домівки, тепла. Уберегти і зігріти - напевно, найдавніші, споконвічні функції житла людини.

Але це тепло не приходить в наш будинок саме (як в квартирах багатоповерхівок). Про нього треба подбати ще на етапі задуму будинку (навіть не проекту!), в ідеалі.

Отже, уявімо, що вибір серця системи опалення (газовий котел, електричний котел, твердопаливний котел, геотермальний тепловий насос) зроблений. Ви вже знаєте, що буде джерелом теплової енергії в будинку. Сьогодні поговоримо про наступний крок - як це тепло буде доставлятися в кожен куточок нашого будинку.

Типи систем опалення прийнято розділяти по виду теплоносія - речовини, яка перенесе тепло від місця, де воно виділилося, до місця споживання. Тоді ми можемо говорити про водяне опалення, повітряне опалення і електричне, яке може бути як водяним, так і повітряним, або взагалі обходитися без теплоносія.

Водяне опалення

Традиційне і найпопулярніше, звичайно ж, водяне опалення. Вода взагалі чудова в усіх відношеннях речовина, в цьому випадку важлива її висока теплоємність - щоб нагріти воду, потрібно багато тепла, і так само багато тепла вона віддасть при охолодженні. Плюси водяного опалення:

  • Вода є скрізь, доступність.
  • Елементи водяного опалення не дуже гарячі (не як розпечена металева піч) і небезпечні.
  • Може ефективно підтримувати задану температуру приміщення.
  • Енергоефективність (малі втрати енергії в процесі теплопередачі), наслідок - економічність.
  • Великий термін експлуатації.
  • Відсутність шуму при роботі.
  • Прості обслуговування і ремонт.

Виріб, де вода отримує тепло, традиційно називають котлом. Він може бути газовим, електричним або на дровах. А може бути теплообмінником теплового насоса або сонячного колектора.

Водяне опалення - замкнута система, вода циркулює по трубах, знову і знову повертаючись в котел, після того як віддасть своє тепло дому.

Ця циркуляція може бути природною, за рахунок теплового розширення води, і примусової - коли в системі є насос. Треба відзначити, що циркуляційні насоси вбудовані майже в усі сучасні водяні котли, і в опалювальній системі таких насосів може бути багато.

Стара добра система з природною циркуляцією досі вірно служить в старих і не дуже будинках, де є АГВ або ОАГВ в підвалі і розширювальний бачок де-небудь на горищі. Так, така система не буде працювати з теплою підлогою, зате спокійно продовжує гріти будинок, якщо відключили електрику (що, на жаль, не рідкість в приватних будинках).

Віддавати своє тепло вода може в різних конвекторах (сучасна назва старої доброї чавунної батареї), причому вони зовсім не обов'язково повинні стояти під вікнами, як ми звикли, а можуть бути, наприклад, в спеціальних місцях під підлогою. Інші варіанти:

- водяна «тепла підлога», де вода безпосередньо нагріває підлогу в будинку або деяких його приміщеннях;

- дуже рідко, але бувають аналогічні «теплі стіни»;

- вода, нагріта в казані, через теплообмінник нагріває воду в системі вентиляції.

Водяна тепла підлога дозволяє економити, за різними оцінками, від 20% до 50% (у високих приміщеннях) тепла, і ця економія буде ще більше, якщо в парі з теплою підлогою у вас буде працювати так званий «конденсаційний» газовий котел.

Водяна тепла підлога - ідеальне рішення і для опалення від теплового насоса, тому що споживає те саме «низькотемпературне» тепло, яке ефективно виробляє насос.

Повітряне опалення

До повітряного опалення можна віднести систему приточно-витяжної вентиляції, в якій є теплообмінник для нагрівання повітря. Повітря нагрівається безпосередньо від джерела тепла - ТЕНів, газових пальників, теплообмінника теплового насоса. Для того щоб бути комфортною і ефективною, система вентиляції/опалення повинна заходити в кожну кімнату будинку і забезпечувати достатній повітрообмін.

Потенціал у таких систем великий, можна передбачити найрізноманітніші регулювання. Крім того, система очищає повітря, що надходить.

З мінусів - висока ціна, обов'язкове залучення професіоналів. Таку систему опалення треба закладати ще на етапі проектування будинку, інакше розвести велику кількість повітряних каналів без порушення інтер'єрів буде неможливо.

Особливо цікава в плані енергоефективності така система буде, якщо в ній передбачено рекуператор - пристрій, що забирає тепло у віхідного відпрацьованого повітря і віддає його вхідному свіжому, підігріваючи його.

Електричне опалення. Система «розумний дім»

Це, мабуть, самий гнучкий і такий, що піддається управлінню, вид опалення. Електричне опалення може бути водяним, але можна обійтися і без теплоносія - електричні конвектори прямо в кімнатах, електрична тепла підлога. Таке опалення найпростіше інтегрується в систему «розумний будинок», яка покликана забезпечити максимум комфорту людям, що проживають в будинку і зберегти енергію за рахунок оптимального управління теплом. Наприклад, «розумне опалення» може підтримувати знижену температуру вночі, коли люди сплять, нагріти будинок до ранку, коли всі прокинуться і будуть збиратися на роботу, потім знову знизити температуру, якщо вдома ніхто не залишається, і знову підвищити до приходу господарів з роботи. Вважається, що система «розумний будинок» може зберегти 30-40% тепла. Мінус - висока вартість компонентів системи, великі витрати на монтаж і первинне програмування.

Оптимальна система

Оптимальною може виявитися система, що поєднує в собі переваги різних типів опалення. Наприклад, газове водяне опалення плюс активна вентиляція з рекуперацією тепла і електричні теплі підлоги в тих приміщеннях, де вони будуть включатися лише епізодично. Або геотермальний тепловий насос, поєднаний з конвекторами для активного і пасивного опалення та охолодження приміщення.

У будь-якому випадку, професійне проектування системи опалення - ключове завдання в процесі будівництва. Так як помилки в даному питанні будуть переслідувати і коштувати Вам величезну кількість коштів в процесі експлуатації.

Не полінуйтеся, зверніться до нас за порадою. Ми підкажемо Вам як зробити так, щоб не помічати витрат на опалення, кондиціонування і водопостачання.

29.03.2023
$ 35.25
€ 36.30
ukr
Copyright 2023. All rights reserved